חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איטום גגות, לא מה שחשבתם: שיחה בארבע עיניים עם מומחה לאיטום

ישבתי לשיחה עם אלון לוי, מנכ"ל "איטום גגות בתל אביב – קבלן איטום מורשה", כשהוא מסביר לי על עולם האיטום שרובנו לא מכירים. "איטום גגות זה לא רק לשפוך זפת על הגג," הוא אומר בחיוך. "זו מלאכה מורכבת שדורשת מומחיות וידע רב."

לוי, שעוסק בתחום כבר מאז 2010, מסביר כי ישנן מספר שיטות עיקריות לאיטום גגות בישראל. "השיטה הנפוצה ביותר כיום היא יריעות ביטומניות," הוא מציין. "זו שיטה יעילה מאוד שמבטיחה איטום לטווח ארוך." יריעות ביטומניות הן למעשה שכבות של חומר ביטומני שמולחמות זו לזו ולגג, יוצרות שכבת איטום אחידה ועמידה. "היתרון הגדול הוא שזה מתאים לכל סוגי הגגות – בטון, רעפים, אפילו גגות עם עצמים בולטים רבים," מסביר לוי. "בנוסף, זו שיטה שנשארת יציבה לאורך זמן ולא דורשת תחזוקה מרובה."

אבל יריעות ביטומניות הן לא הפתרון היחיד. "לפעמים אנחנו ממליצים על זיפות גגות, שזו שיטה ישנה יותר אבל עדיין יעילה," אומר לוי. "בשיטה הזו מורחים זפת חמה על הגג ולאחר מכן מסיידים או צובעים אותה כדי להגן עליה מהשמש."

למרות שזיפות גגות היא שיטה ותיקה, לוי טוען שהיא עדיין רלוונטית. "זו אופציה זולה יחסית שמתאימה במיוחד לגגות קטנים או לאלה שלא צריכים פתרון לטווח ארוך," הוא מסביר. "החיסרון הוא שהיא דורשת תחזוקה שוטפת ולא נשארת יציבה לאורך זמן כמו יריעות ביטומניות."

שיטה נוספת שלוי מזכיר היא שימוש בחומרים אקריליים ופולימריים. "חומרים אלו נמרחים על הגג ויוצרים שכבת איטום גמישה וחזקה," הוא מפרט. "הם מתאימים במיוחד לגגות משופעים או כאלה עם הרבה עצמים בולטים, אבל העלות שלהם גבוהה יותר."

כשאני שואל אותו על טווחי המחירים, לוי מסביר: "יריעות ביטומניות עולות בין 70 ל-150 שקלים למטר רבוע, זיפות גגות בין 25 ל-70 שקלים למטר רבוע, ואיטום עם חומרים אקריליים ופולימריים יכול לעלות בין 30 ל-100 שקלים למטר רבוע. הכל תלוי בגודל הגג ובמורכבות העבודה."

לבסוף, לוי מדגיש את החשיבות של לבחור קבלן איטום מנוסה ומוסמך. "חשוב מאוד לוודא שהקבלן הוא אוטם מורשה עם כל האישורים הנדרשים," הוא אומר בתקיפות. "בנוסף, הכנת הגג לפני האיטום היא קריטית כדי להבטיח איטום איכותי לאורך זמן."

עם סיום השיחה, אני מבין שאיטום גגות הוא תחום מורכב הרבה יותר ממה שחשבתי. זה לא רק לשפוך זפת על הגג, אלא מלאכה שדורשת ידע, מקצועיות וקבלן איכותי. כמו בכל דבר אחר, השקעה ראויה באיטום גגות היא הדרך להגן על הבית שלכם לאורך שנים.

שתפו: