חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הכירו את איתי טלגם: מנצח מוזיקלי, מרצה ויועץ עסקי

איתי טלגם הוא מנצח, מרצה ויועץ עסקי ישראלי מוביל ומבוקש. נולד בתל אביב בשנת 1958, טלגם משלב קריירה עמוסה של מנצח על מקהלות מובילות בעולם עם פעילות ענפה כמרצה ויועץ לארגונים עסקיים.

רקע מוזיקלי של איתי טלגם

איתי טלגם הוא מנצח מוסיקלי בעל רקע עשיר ומוניטין בינלאומי. הוא אמן מוסמך מהאקדמיה למוסיקה בירושלים, תלמידו של המנצח המפורסם מנדי רודן, ובעל תואר אקדמי בניצוח תזמורת ומקהלה.

טלגם החל את דרכו המוסיקלית באקדמית רובינשטיין בירושלים, שם קיבל את התואר "אמן מוסמך" בתחום הנגינה. לאחר מכן המשיך ללימודים באוניברסיטה העברית והוציא תואר בפילוסופיה.

כמנצח מוסיקלי, טלגם צבר ניסיון עשיר וניצח על מקהלות ותזמורות מובילות ברחבי העולם. הוא שימש כמנצח הראשי של מיטב התזמורות בישראל, כגון תזמורת האופרה הישראלית. החל משנת 1987, טלגם ניצח על לא מעט מהתזמורות המובילות באירופה, לאחר שיתוף פעולה מוצלח עם המנצח לאונרד ברנשטיין.

איתי טלגם כמרצה

איתי טלגם הוא מרצה מבוקש ומוכר בעולם, המשלב את ניסיונו העשיר כמנצח תזמורת עם תובנות על מנהיגות, ניהול ועבודת צוות. הוא מרצה בכנסים גדולים ברחבי העולם, כולל הופעות ב-TED, שם הוא אחד מהישראלים הבודדים שהופיעו.

נושאי ההרצאות

טלגם מרצה על מגוון נושאים הקשורים למנהיגות, ניהול ועבודת צוות, תוך שימוש במטפורות מעולם הניצוח על תזמורת. הנושאים המרכזיים כוללים:

  • ניהול ומנהיגות: טלגם מדגיש את חשיבות ההרמוניה והמנהיגות האפקטיבית בארגונים, תוך השוואה בין ניהול תזמורת לניהול צוות עובדים.
  • עבודת צוות: הוא מציג את החשיבות של שיתוף פעולה בין חברי הצוות, בדומה לשיתוף הפעולה הנדרש בין נגני תזמורת.
  • תרבות ארגונית: טלגם מדבר על הקשר בין סגנון המנהיגות לתרבות הארגונית, ומשווה בין המשימות המוסיקליות של תזמורת לבין המשימות הארגוניות.

הרצאות מפורסמות

אחת ההרצאות המפורסמות ביותר של טלגם היא ב-TEDGlobal 2009, תחת הכותרת "להנהיג כמו המנצחים הדגולים" (Lead Like the Great Conductors). בהרצאה זו, טלגם מציג את הסגנונות הייחודיים של חמישה מנצחים גדולים מהמאה ה-20 ומדגים את הלקחים החיוניים לכל המנהיגים. ההרצאה זכתה לפופולריות רבה וצברה מיליוני צפיות.

מקומות נוספים בהם הרצה

טלגם מרצה בפני קהלים מגוונים ברחבי אירופה וצפון אמריקה, כולל חברות גדולות וארגונים עסקיים. הוא מעביר סמינרים וסדנאות על דרכי הפעולה של התזמורת הסימפונית, אותה הוא רואה כמטפורה להתנהגות ארגונית ומודל השראה למנהיגות. בנוסף, הוא פיתח תוכנית מיוחדת בשם "מאסטרו" לפיתוח מנהיגות ועבודת צוות, המשלבת קונצרטים והרצאות אינטראקטיביות.

טלגם כיועץ עסקי

איתי טלגם הוא לא רק מנצח ומרצה מוביל, אלא גם יועץ עסקי מבוקש המלווה חברות וארגונים בתהליכי שינוי ופיתוח מנהיגות. להלן פירוט על פעילותו כיועץ עסקי:

ייעוץ לארגונים

טלגם משמש כיועץ עסקי ומנחיל את הלקחים שצבר כמנצח לעולם העסקי. הוא מדגיש את חשיבות ההרמוניה והמנהיגות האפקטיבית בארגונים, ומלווה חברות בתהליכי שינוי ופיתוח מנהיגות.הוא מנחה סדנאות ייעוץ ארגוני בהן הוא מציג את דרכי הפעולה של התזמורת הסימפונית כמטפורה להתנהגות ארגונית ומודל להשראה למנהיגות. טלגם מסייע לארגונים לשפר את עבודת הצוות, התקשורת והמנהיגות על ידי יישום תובנות מעולם המוסיקה.

תוכנית "מאסטרו"

טלגם פיתח תוכנית מיוחדת בשם "מאסטרו" לפיתוח מנהיגות ועבודת צוות. התוכנית משלבת קונצרטים והרצאות אינטראקטיביות בהן טלגם מדגים כיצד עקרונות מעולם הניצוח ניתנים ליישום בארגונים עסקיים.במסגרת התוכנית, טלגם מנחה את המשתתפים לחוות את התפקיד של מנצח תזמורת ולהפנים את המשמעות של מנהיגות, תקשורת ועבודת צוות אפקטיבית. התוכנית כוללת גם סימולציות וסדנאות חווייתיות ייחודיות.

הכשרת מנהיגים

בנוסף לייעוץ ארגוני, טלגם גם מכשיר מנהיגים עתידיים. הוא לימד באוניברסיטת תל אביב, שם הכשיר דור חדש של מנצחים בתור מורה בכיר לתחום הניצוח. כך הוא מעביר את ניסיונו וידיעותיו הרבות בתחום המנהיגות והניצוח לדור הבא של מנהיגים.

איתי טלגם
שתפו: